اخبار نمایشگاه

زمان برگزاری نمایشگاه عاشورا

عنوان نمایشگاه :  نمایشگاه عاشورا

زمان برگزاری : ایام ماه محرم

برپا کنندگان و برگزار کنندگان این حرکت فرهنگی در قالب نمایشگاه عاشورا ضمن پایبندی به اصول انقلاب اسلامی و حفظ نظام اسلامی ، خود را ملزم به تبیعت از فرامین رهبری دانسته و در حرکتی خود جوش و آتش به اختیار اقدام به برپایی نمایشگاه عاشورا نموده اند.

محل برگزاری نمایشگاه :

خیابان قزوین ، حد فاصل خیابان شهید حسنی ( قلعه مرغی سابق ) و خیابان شهید نعیمی

سابقه نمایشگاه :

نمایشگاه عاشورا حدودا از سال 1370 تا به امروز هر ساله در محل مذکور برپا می گردد.

لازم به توضیح است ایده اولیه این کار برگرفته از ماکت صحنه ظهر عاشورا که در مقابل حسینیه عربها در چهار راه در خونگاه برپا می شد گرفته شده است و سپس نمونه آن را در محل خیابان شهیدان حسنی ( قلعه مرغی ) کوچه شهید راسخ با مساحتی حدودا 12 متر مربع با عروسک های کوچک برپا گردید و پس از حدود دو سال به محل فعلی در فضایی حدودا 80 متر مربع منتقل شد.

فعالیت ها :

این نمایشگاه با ایجاد غرفه های متعدد سعی در برپایی شعائر و معارف اهل بیت (ع) و همچنین اهداف و برنامه های مقدس نظام اسلامی و یادآوری حماسه حماسه سازان و شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم دارد تا با زبانی امروزی بتواند قدمی در مقابل هجمه ها و تهدیدات فرهنگی در آشنا سازی و پیاده سازی فرهنگ عاشورا و مهدویت دارد.

همچنین مجموعه خادمین نمایشگاه عاشورا در طول سال با برگزاری هیئت های مذهبی و برنامه های یاد آوره شهدا و دیگر برنامه های فرهنگی همچنان بر رسالت خود تاکید دارند.

 

تامین منابع :

نمایشگاه عاشورا به منظور تامین هزینه تنها از طریق نذورات و کمک های مردمی و سود حاصله از غرفه عرضه محصولات فرهنگی ( چادر ، کتاب ، اقلام فرهنگی و …) تامین میگردد و به هیچ ارگان و نهادی وابسته نیست.

فعالیت ها :

برپایی غرفه های مشاوره طب سنتی و اسلامی

برپایی غرفه مشاوره قضایی 

برپایی غرفه فضای مجازی

برپایی مهد عاشورا ویژه کودکان 

برپایی غرفه های متعدد تجسمی و هنری

برپایی ایستگاه صلواتی 

برپایی فضایی برای سخنرانی و مداحی و مرثیه سرایی

برپایی تعزیه و نمایش و همخوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن